Для військовослужбовців та ветеранів війни провели майстер-клас зі стрільби з лука

Захід організовували у межах «Ліги Нескорених» – проєкту управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації, націленого на фізичну та психологічну реабілітацію військових через спорт.

Майстер-клас відбувся у п’ятницю 10 травня на навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони України. Спробували свої сили у стрільбі з лука близько двадцяти військових та ветеранів, які проходять реабілітацію у:

  • центрі протезування та реабілітації Superhumans Center,
  • центрі медичної та фізичної реабілітації Захисників України Next Step Ukraine.

Олександр Куцан вперше у своєму житті взяв лук у руки й ділиться враженнями:  «Мені дуже сподобалося. Цікаво. Постріляти із лука – це була моя мрія з дитинства. Але у нас в Переяславі не було такої секції. Тепер хочу попадати у центр мішені.»

Ознайомче тренування провели т.в.о. директора КДЮСШ №1 Назар Кузик, а також тренери та спортсмени-лучники Леся Шах, Соломія Трапезнікова та Юрій Гавелко. 

«Я дуже люблю проводити час з ветеранами на стрільбищі. Спостерігати, як вони розвиваються, вдосконалюються і мають бажання змінювати своє життя – це завжди надихає. Радію, коли бачу, як вони стають впевненішими та досягають своїх мрій,» – каже тренерка команди зі стрільби з лука на Іграх Нескорених Леся Шах.

Знаннями ділилися і амбасадори проєкту «Ліга Нескорених» – ветерани Збройних сил України та чемпіони й призери міжнародних змагань «Ігри Нескорених (Invictus Games)» Павло Лучків, Дмитро Афанасьєв та Сергій Калитюк.

«Колись Дмитру Афанасьєву, учаснику “Invictus Games”, сказали: “Пробувати варто. Від того точно не помреш, але можливо оживеш.” Тепер він не може уявити своє життя без цього виду спорту, і лук залишається його великою пристрастю й до сьогоднішнього дня.

Багатьох, хто прийшов спробувати, стрільба з лука затягнула і відкрила нові можливості, дала нових друзів, що змінило їхнє життя.  У багатьох з’явилося нове коло спілкування та нові перспективи,» – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хім’як.

Наступний майстер-клас для військових та ветеранів проведуть 16 травня в Жовкві. Це буде заняття з кінного спорту.