«Терапія мандрами»: для військовослужбовців і їхніх рідних організували кінну прогулянку
Участь у заході взяли військовослужбовців 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади та члени їхніх сімей.
Ця ініціатива департаменту спорту, молоді та туризму Львівської ОДА має на меті створити для захисників, захисниць і їхніх рідних простір для відпочинку, змістовного дозвілля й емоційного відновлення.
«Для нас цей проєкт — насамперед про вдячність. Через мандри намагаємося бодай частково подякувати людям, які віддають свої сили, здоров’я, а часто й більше — заради України. Ми створюємо простір, де вони можуть відчути повагу, підтримку й бодай на мить перепочити», — зазначає директор департаменту спорту, молоді та туризму Львівської ОДА Роман Хім’як.
Учасники відвідали ранчо «Скарбова гора», засноване у 2012 році як осередок кінного туризму. Власник локації Остап Лунь розповів, що тут навчають їзди верхи та організовують 3–4-денні мандрівки на конях, як це робилося здавна.
Кінний туризм вважають однією з ефективних форм емоційного відновлення для ветеранів і військовослужбовців. Поєднання фізичної активності, свіжого повітря й мальовничих краєвидів знижує рівень тривожності та сприяє покращенню психоемоційного стану. Особливе значення має взаємодія з конем, не просто як з твариною, а партнером, яка допомагає формувати довіру, відчуття контролю та впевненості, що є надзвичайно важливим для людей із бойовим досвідом.
Після інструктажу 20 учасників почергово вирушили на лісову прогулянку на конях з прізвиськами Вітер, Геге, Дим та Хаскі.
Після завершення маршруту у програмі був запланований поживний перекус від CHEF. Студія кейтерингу.
Усі мандрівки в межах проєкту є безкоштовними — вони фінансуються за кошти обласної цільової програми розвитку туризму та курортів.