Тустань запрошує на презентацію нових просторів та туристичні підсумки червня

Найбільші надходження забезпечили Львівська, Східницька та Трускавецька громади. Водночас заповідник «Тустань» продемонстрував найвищу відвідуваність за час повномасштабного вторгнення – майже 30 тисяч осіб за місяць.

7 липня у медіацентрі при Львівській ОДА відбувся брифінг щодо туристичних підсумків червня. Під час заходу представники департаменту спорту, молоді та туризму Львівської ОДА прозвітували про динаміку туристичного збору, завантаженість закладів гостинності та відвідуваність туристичних локацій області. Брифінг можна переглянути тут: https://www.facebook.com/share/v/19BKJiKR2V/.

Як повідомила т.в.о. начальника управління туризму та курортів Мар’яна Кукса, у червні на Львівщині зібрали 1,8 млн грн туристичного збору. Загалом з початку 2025 року ця сума сягнула 26,6 млн грн, що майже на 5 мільйонів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільший туристичний збір цього місяця сплатили – Львівська (1 015 234.29 грн), Східницька (308 432.00 грн), Трускавецька (147 432.00 грн), Мурованська (117 600.00 грн) та Сокільницька (116 390.00) громади.

Завантаженість закладів гостинності у червні: Львів – 56,6%, карпатський регіон – 55 %, курортні території та санаторії – 48,5%.

«Ці показники свідчать про стабільність та позитивну динаміку туристичної галузі попри складні обставини. Найбільший туристичний збір цього місяця сплатили Львівська, Східницька, Трускавецька, Мурованська та Сокільницька громади», – зазначила Мар’яна Кукса.

Також вона розповіла про найвідвідуваніші локації області: 

  • НПП «Сколівські Бескиди» –  54 300 ос
  • Заповідник Тустань –  29718 ос 
  • Музей «Дрогобиччина» –  4570 ос
  • Ведмежий притулок Домажир – 4356 ос 
  • Дрогобицька солеварня –  3401 ос
  • Дрогобицька ратуша – 3400 ос 
  • Музей «Сколівщина» – 3306 ос
  • Заповідник «Нагуєвичі» – 1790 ос
  • Заповідник Древній Звенигород – 1411 ос
  • Аптека – музей Йогана Зега – 974 ос
  • Яворівський НПП –  944 ос
  • НПП «Бойківщина» – 506 ос

Зі свого боку директор заповідника «Тустань» Андрій Котлярчук повідомив, що в червні пам’ятку відвідали близько 30 тисяч осіб – це найкращий показник за час повномасштабного вторгнення.

«Цьогорічний сезон для нас особливий, адже заповідник вперше працює зі статусом міжнародного визнання, входячи до переліку найкращих туристичних сіл. Ми оновили музейний простір, відкрили реконструйовану залу «Гридниця» з інтер’єрами замку XV–XVI ст. та інтерактивною експозицією. Також презентували унікальну дитячу діораму фортеці з ефектами, що оживляють історію», — розповів Андрій Котлярчук.

Окрім того, в межах розвитку інфраструктури у Тустані відкрився перший бойківський стрітфуд «Вуглянча», який пропонує страви локальної кухні у сучасній інтерпретації.

Нагадаємо, «Тустань» працює щодня з 10:00 до 18:00, без вихідних. Квитки можна придбати як на вході, так і онлайн – електронний квиток дійсний у будь-який день. Екскурсії в музеї доступні за живою чергою, а для відвідин скель у сезон краще бронювати заздалегідь.

А вже 10 липня 2025 року заповідник запрошує журналістів на спеціальний прес-тур, під час якого представлять оновлені простори, нову експозицію та стрітфуд-проєкт. Реєстрація за посиланням: https://surl.li/nwfwew . Контактна особа – Прус Юлія, +380968504310

Окрім оновлень у Тустані, червень на Львівщині також був насичений подіями у сфері туризму та національно-патріотичного виховання. У межах проєкту «Терапія мандрами» відбулося чотири мандрівки для військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин, що стало важливою ініціативою для відновлення та підтримки. Також провели благодійну веломандрівку «У гості до ведмедів», яка поєднала активний відпочинок із доброчинністю. Окрім того, оприлюднили перелік національно-патріотичних локацій, які варто відвідати на Львівщині – серед них військові меморіали, музеї, криївки, мурали та інші місця, що формують історичну пам’ять.

Якщо ви бажаєте оперативно отримувати новини та туристичний дайджест особисто на електронну пошту, заповніть цю гугл-форму – https://cutt.ly/twgkIHxM