«Терапія мандрами»: мандрівка карпатським краєм

У рамках проєкту «Терапія мандрами» група дітей військовослужбовців із прифронтової Охтирки, а також військовослужбовці та члени їх родин із Моршинської громади здійснили мандрівку карпатським краєм. 

Захід організував департамент спорту, молоді та туризму Львівської ОВА у партнерстві з ветеранським простором «Коло побратимів». 

«Проєкт “Терапія мандрами” — це наш спосіб підтримати також і дітей, чиї родини найбільше постраждали через війну. Ми прагнемо дати їм ресурс — через мандрівки, історію, природу, спільність. Львівщина завжди буде гостинною для таких ініціатив», — зазначив Роман Хім’як, директор департаменту молоді, спорту та туризму Львівської обласної військової адміністрації.

Подорож охопила історичні, культурні та природні локації Львівщини, стала джерелом нових вражень, пізнання й емоційного відновлення. Участь у мандрівці взяло 30 осіб.

Однією з ключових зупинок став історико-краєзнавчий музей «Сколівщина». Тут діти дізналися про унікальну історію Бойківщини, традиції місцевих жителів, побачили предмети побуту, народний одяг, дерев’яні інструменти, а також артефакти з археологічних розкопок. Атмосфера музею допомогла учасникам мандрівки глибше зануритися в минуле Карпатського краю й відчути культурну спадкоємність.

Значущою для дітей стала зупинка біля могили князя Святослава — сина Володимира Великого, який загинув у Карпатах у ХІ столітті. Це місце не лише має історичне значення, а й стало нагодою символічно вшанувати українських воїнів усіх поколінь. Для багатьох учасників ця зупинка мала глибокий особистий зміст, адже їхні батьки сьогодні боронять незалежність України.

Завершальним акордом мандрівки став підйом витягом на гору Високий Верх. З вершини відкривалася панорама карпатських хребтів, що вразила дітей своєю красою та масштабом. Контакт із природою, горами, повітрям — усе це стало частиною м’якої, ненав’язливої, але глибокої терапії.

До організації мандрівки долучились Моршинська міська рада, історико-краєзнавчий музей «Сколівщина», ресторація «Хата Свята», Славська селищна рада, ГК «Захар Беркут».

Усі мандрівки для захисників та захисниць та членів їх родин є безкоштовними та фінансуються в межах обласної цільової програми розвитку туризму.

Нагадаємо, «Терапія мандрами» — це проєкт департаменту спорту, молоді та туризму Львівської ОВА, який передбачає організацію дозвілля й емоційне розвантаження для захисників, захисниць і членів їх родин.