Львівська облдержадміністрація нагородила переможців конкурсу «Молодий тренер 2023»

У цьогорічному конкурсі взяли участь 76 тренерів. З них обрали 50 переможців з 22 олімпійських та неолімпійських видів спорту, включно з тренерами що тренують осіб з інвалідністю. Це представники 25 закладів фізичної культури та спорту Львівщини.

Тренери-переможці отримають по 36 тисяч гривень, а загальна сума виплат – 1 800 000 грн. Фінансовий ресурс передбачений в межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту на Львівщині. 

«Ми неоціненно багато втрачаємо під час війни, і одна з найскладніших втрат у довготривалій перспективі – втрата людського капіталу. Тому ця премія – це про інвестицію в найцінніший ресурс – людський. У молодих і амбітних, які люблять свою справу і можуть створити величезну додану вартість, якщо відчуватимуть підтримку і визнання своєї роботи. Саме такі премії мають право існувати під час війни,» – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хім’як.

Владислав Дребот, старший тренер Школи вищої спортивної майстерності з дзюдо та засновник спортивного клубу «Ліон» розповідає: «Для мене відзнака «Молодий тренер року» – це результат моєї довготривалої праці спільно з моїми вихованцями! Це своєрідна оцінка моєї праці та праці моїх спортсменів! Половину премії я планую передати для захисників, що боронять наш край та завдяки кому ми сьогодні можемо спокійно відвідати цей захід. А також я давно мріяв зробити ремонт у нашому залі. Тому друга половина коштів буде спрямована саме на цю мрію!»

Захід провели вже другий рік поспіль за ініціативи Управління молоді та спорту Львівської ОДА. «Молодий тренер року» – перший в Україні проєкт, спрямований на розвиток потенціалу дитячо-юнацьких тренерів у різних видах спорту. Його мета – підтримати обдаровану молодь, яка вибрала складну, але важливу професію тренера.

Відповідно до умов конкурсу, одноразовою грошовою винагородою відзначають тренерів закладів фізичної культури та спорту, віком до 35 років, котрі досягли значних успіхів у тренерській діяльності.

Найбільше нагород отримали тренери з боксу, вільної боротьби, художньої та спортивної гімнастики. До п’ятдесяти найкращих потрапили також представники велоспорту, веслування на байдарках та каное, армрестлінгу, стрільби з лука, пауерліфтингу, важкої атлетики, плавання, дзюдо, карате, сучасного п’ятиборства, фехтування, волейболу, гірськолижного спорту, легкої атлетики, баскетболу, настільного тенісу, стрибків на батуті та бочі.

«У сучасному суспільстві мене вражає велика кількість несправедливості та байдужості. Я себе бачу людиною, яка б скеровувала молодь у правильне русло, розвиваючи її через фізичне виховання, зокрема настільний теніс. Цей вид спорту допомагає людині сконцентруватися та досягти поставлених перед собою цілей, бути відповідальною. Звісно, після повномасштабного вторгнення працювати з дітьми стало трохи складніше, тому мені довелося знаходити нові підходи до підопічних: стараюся давати більше підтримки та особистого спілкування, підлаштовувати навантаження під рівень втоми та психологічного виснаження для різних вікових груп дітей, урізноманітнювати тренування, ставати універсальнішим,» – розповідає переможець конкурсу Чайковський Богдан, тренер з настільного тенісу в Миколаївській ДЮСШ.

 

«Для мене тренерська робота – це покликання, в якому я знайшла себе, і прагну, щоб мої вихованці стали спортсменами збірної України з бочі. Також мрію тренувати збірну України серед юніорів. Для мене відзнака «Молодий тренер року» – це свідчення того, що я працюю у правильному напрямку до здійснення своєї мрії. 

Коли я вчилася на реабілітолога та вчителя фізичної культури, я ходила у Львівський міський центр соціальних послуг та реабілітації «Джерело» як волонтер, допомагала дітям. Мені дуже хотілося,  щоб попри свої фізичні та психологічні обмеження, кожна дитина знайшла можливість  реалізувати себе в суспільстві і довести, що може все, що такий як всі. Тому, побачивши таку гру як боча, як горять очі в дітей, коли вони отримують задоволення від ігор, зрозуміла,  що це той вид спорту, який мені дуже подобається,» – зізнається Ірина Кучер, тренерка-викладачка з бочі у Львівській дитячо-юнацькій спортивній школі інвалідів «Галичина».