«Безбар’єрність у галузі гостинності»: освітній серіал, що доступний 24/7 на платформі Дія.Освіта

«Інвалідність – це не проблема людини, а бар’єри, які її оточують. Серед них є приховані – стереотипи, уявлення та упереджене ставлення, а також явні – недоступні будівлі, ненормативні пандуси, тобто більшість того, що щодня оточує людину в її середовищі», – говорить Уляна Пчолкіна, лідерка ГО «Група активної реабілітації».

2005 року Уляна отримала травму спинного мозку внаслідок автомобільної аварії, та з того часу користується колісним кріслом. Жінка активно працює над розвитком інклюзії та безбар’єрності в Україні, змінюючи ставлення суспільства до людей з інвалідністю.

Уляна Пчолкіна – одна зі спікерок освітнього серіалу «Безбар’єрність у галузі гостинності», створеного з ініціативи Мінцифри і управління туризму та курортів Львівської ОВА для платформи Дія.Освіта (яке тепер є частиною департаменту спорту, молоді та туризму Львівської ОВА). 

Цей курс допомагає представникам сфери гостинності, і не тільки, створювати комфортні умови для всіх відвідувачів.

Що ви дізнаєтесь із серіалу:

  • як правильно комунікувати з людьми з інвалідністю;
  • як зробити готелі, ресторани та інші локації доступними;
  • як організовувати інклюзивне дозвілля та екскурсії;
  • як взаємодіяти з людьми, які мають посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).

Цікавий факт: бізнес, що стає інклюзивним, у середньому збільшує дохід на 10%.

«Люди з інвалідністю завжди були, а якщо ми їх мало бачили – це лише означає, що для них не було доступних комфортних умов середовища. Сходи, високі бордюри, пандуси, зроблені не за стандартами, – це те, чого більшість не помічає, а для людей з інвалідністю робить пересування неможливим. У час війни кількість ветеранів з травмами різного ступеня важкості, на жаль, лише зростає. Тож питання безбарʼєрності зараз стоїть гостро, як ніколи», – зазначив керівник департаменту спорту, молоді та туризму Львівської обласної військової адміністрації Роман Хімʼяк.

Переглядайте серіал у зручний час за посиланням. Отримуйте сертифікат та впроваджуйте зміни.