На Львівщині відбулися регіональні дебати про розвиток молоді області в умовах повномасштабної війни
Перші регіональні дебати на тему «Розвиток молоді Львівщини в умовах повномасштабної війни: становище, потенціал, загрози» відбулися 31 жовтня. На події зібралися представники Львівської обласної державної адміністрації, молодіжних центрів, молодіжних рад та громадських організацій регіону, а також студенти двох провідних університетів Львова: Львівського національного університету ім. Івана Франка та Національного університету «Львівська Політехніка». Організатором заходу є «Львівський обласний молодіжний центр».
Метою дебатів було обговорення викликів і можливостей для молоді Львівщини в умовах війни, а також пошук шляхів для подолання проблем, що стоять перед молодим поколінням. У форматі дискусії учасники обговорювали важливі питання, що стосуються становища молоді на третьому році повномасштабної війни, потенціалу для сталого розвитку молодіжного середовища та загроз, зокрема демографічного спаду, психологічних викликів, несправедливості та соціальної нерівності.
Особливу увагу приділили таким питанням, як виїзд молоді за кордон для навчання і роботи, втрати демографічного потенціалу, страх і втома від війни, невизначеність економічної ситуації та неспроможність забезпечити стабільні доходи. Учасники також обговорили дискримінацію молоді, ейджизм, корупційні ризики, питання соціальної нерівності, низький рівень громадянської активності, а також проблеми, пов’язані з відсутністю верховенства права.
Не оминули увагою й безпекові, ментальні та освітні проблеми, спричинені відключенням електроенергії та повітряними тривогами, які суттєво впливають на молодіжне середовище, додаючи невизначеності та складнощів у процесах навчання та соціалізації.
«Дебати часто плутають зі звичайною суперечкою. Але це зовсім різні речі! Дебати – це гра, де перемога залежить не тільки від знань, а й від вміння чітко слідувати правилам.
А отримані навики під час дебатів, стануть у пригоді у будь-якій сфері життя, від презентацій до переговорів», – зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хімʼяк.
У Львівській області активно функціонують 29 молодіжних центрів, покликаних підтримувати молодих людей, розвивати лідерські навички та сприяти формуванню нової генерації українських лідерів. Окрім цього, війна стимулювала активне зростання волонтерських ініціатив серед молоді, що стало одним з позитивних аспектів для розвитку молодіжного середовища в умовах сучасних викликів.
Як зазначив керівник Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса, захід проходить у складних умовах, проте саме зараз важливо знайти відповіді на питання, які турбують молодь: «Мета дебатів – із наведенням аргументів і контраргументів провести фахову дискусію щодо становища молоді на Львівщині, і ми сподіваємося, що такі ініціативи допоможуть молодим людям знайти шляхи для розвитку та самореалізації».
За його словами, наразі на Львівщині проживає близько 570 тисяч молодих людей, які народилися в області, та близько 70 тисяч внутрішньо переміщеної молоді. Загалом молодь становить приблизно 23,6% від усього населення регіону, і ці люди потребують підтримки та відповідних умов для розвитку.