Максим Козицький вважає неприпустим пом‘якшення карантину у Львові


Впродовж останнього тижня Львівщина лідирує серед регіонів України за кількістю нових виявлених за добу хворих на COVID-19. Так, за останню добу в області виявили 203 нових інфікованих.  На Львівщині зареєстровані 4423 випадки коронавірусної інфекції, з яких 56% — мешканці Львова. Попри це, сьогодні, 24 червня, львівська міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволила роботу закладів громадського харчування, спортивних і фітнес-клубів.

Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зазначив, що таке рішення не відповідає Постанові Кабміну №392 та рішенню обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. А також статті 325 ККУ про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням.

«Тут є кілька моментів, на які хочу наголосити, як очільник Львівської ОДА. Саме показники захворюваності Львова тримають в заручниках всю область і саме через місто Львів обласна комісія ТЕБ та НС не може зняти карантинних обмежень для всієї Львівщини. Бізнес «страждає» не лише у Львові, але й у всій області! Ось сухі цифри за останнні 5 днів – 613 нових випадків захворювання по Львівщині, з них 335 – місто Львів. Тобто, більше 50% нових інфікованих у місті Лева. Як бачимо, динаміка захворюваності не йде на спад. Тому, коли знову буде здійнятий ґвалт, чому не знімають карантинних обмежень, то влада Львова знову киватиме у бік облдержадміністрації? Мовляв, а ми тут ні до чого, це їх повноваження. Більше того, хто візьме відповідальність на себе після того, як кількість захворювань різко піде вгору після карантинних послаблень у самому Львові? Знову всі каміння полетять у сторону Львівської ОДА? Львівський міський голова готовий особисто взяти на себе відповідальність, якщо кількість хворих збільшиться?», – зазначає Козицький.