Зимові види спорту на Львівщині: де і що можна опанувати

Сезон гірських лиж та санок – у розпалі. Для когось це лише активний спосіб відпочинку, а для когось – невід’ємна частина життя. Які зимові види спорту сьогодні можна опанувати у дитячо-юнацьких спортивних школах та спортивних клубах Львівщини, кому вже вдалось увійти до складу національних збірних, розповідаємо далі.   

САННИЙ СПОРТ

Цей вид спорту розвиває Дитячо-юнацька спортивна школа зимових видів спорту міста Львова. Тут під керівництвом 9 тренерів санний спорт опановують 84 спортсмени. Ті, хто хоче займатись професійно, можуть продовжити навчання у  Львівському фаховому коледжі спорту. Зараз цей вид спорту тут викладають 2 тренери для 14 спортсменів, а також у Школі вищої спортивної майстерності з 3 фаховими тренерами.  

Збірні команди області протягом року проводять навчально-тренувальну роботу у місті Кременець на Тернопільщині.  Підготовка резерву  збірних команд області з санного спорту проходить у Львові в парковій зоні по вулиці Остроградських. У зимовий період зі снігу і води споруджується санна траса  довжиною 350 метрів у Львівському фаховому коледжі спорту на стартовій естакаді з штучним намороженням льоду.

До складу національної збірної команди України  входять двадцять чотири  спортсмени Львівщини: Антон Дукач, Ігор Стахів, Андрій Лисецький, Ростислав Левкович, Даниїл Марціновський, Вадим Микиївич, Богдан Бабура, Олена Стецків, Смага Олена, Надія Антонюк, Олександра Мох  – основний склад, Олег-Роман Пилипів, Анна Шкрет – кандидати (юніори, юніорки), Станіслав Креховецький, Олександр Ломакович, Назарій Качмар, Максим Тупий, Андрій Муц, Денис Юзва, Катерина Васильків, Мар’яна Мацієвська, Олена Кришталь, Анастасія Вус, Дарія Некотєнєва – резерв (юнаки, дівчат).   

До зимових Олімпійських ігор 2022 у Китаї готуються п’ять санкарів Антон Дукач та Олена Стецків  – одномісні сани,  Ігор Стахів, Андрій Лисецький  – двомісні сани, Олена Смага  – одномісні сани у резерві.

ГІРСЬКОЛИЖНИЙ СПОРТ

Львівська область має добрі ландшафтні умови для розвитку гірськолижного спорту та сноубордингу та оздоровчого катання на гірських лижахНавчально-спортивна робота та змагання  проводяться на гірськолижних базах: ФСТ  «Динамо», ТзОВ «Карпати» – гора Погар  смт. Славське, гірськолижному комплексі «Плай» села Плав’є, Навчально-тренувальних комплексах «Чарівні озера» та «Майдан», парк «Знесіння»,  гірськолижний курорт «Буковиця».

На Львівщині гірськолижний спорт розвивають 3 дитячо-юнацькі спортивні школи та 2 громадські організації.  Загалом вони налічують 482 спортсменів-учнів, з ними працює 25 тренера-викладача.

До складу національної збірної команди України з гірськолижного спорту  входять чотири  спортсмени: Катерина Шепіленко  – основний склад,   Дмитро Гашпар та  Олександр Пацаган – кандидати, Олеся Шарун  – резерв. 

СНОУБОРДИНГ 

Опанувати цей вид спорту поки можна тільки у молодіжна громадській організації Спортивно оздоровчий клуб «Евеленч».  До резерву складу юнацької національної збірної команди України зі сноубордингу  входить Олександр Кушнір.          

ЛИЖНІ ГОНКИ

У Львівській області розвиває ДЮСШ «Олімп» Зимноводівської  сільської ради. Тут тренується 20 спортсменів. Збірна команди області тренуються на навчально-спортивних базах «Тисовець» та Західний реабілітаційно-спортивний центр.

БІАТЛОН

 У Львівській області розвивають ДЮСШ «Янтар» міста Новояворівськ. Тут працює  7 тренерів, займається 163 спортсмени. Також біатлон можна опанувати у Львівському обласному центрі олімпійської підготовки із зимових видів спорту, де працюють 3 тренери.

Від Львівської області до складу національної збірної команди України з біатлону  входять три спортсмени: юніорки Юлія Городна, Олена Городна  – кандидати та Вікторія Ясенич  – резерв (дівчата)  

 Тренування та змагання проводяться на базі спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи «Янтар» та Центру Олімпійської підготовки зимових видів спорту, які включають в себе лижну базу на 250 пар лиж, біатлонне стрільбище на 17 установок, лижеролерну трасу на 2,5 км, критий 50-метровий стрілецький тир на  6 бійниць, зал загальної фізичної підготовки, басейн, сауну та відкритий ігровий майданчик. 

 Найкращі біатлоністи школи проводять навчально-тренувальні збори на  навчально-спортивній базі зимових видів спорту «Тисовець» та Західний реабілітаційно-спортивний центр. 

ХОКЕЙ З ШАЙБОЮ

В області діє три відділення хокею з шайбою  Дитячо-юнацької спортивної школи зимових видів спорту міста Львова, в яких працюють два тренер-викладачі  та займається 54 учні. Також відділення хокею діє при ДЮСШ «Янтар»  міста Новояворівськ, в яому працюють два тренери  та займається  67 спортсменів, а в обласному центрі олімпійської підготовки з зимових видів спорту у                              Новояворівську є 18 спортсменів. Розвитком цього виду спорту також займається спортивний клуб «Галицькі Леви». 

До складу національної збірної команди України входять шість  спортсменів: Михайло Чіканцев, Артур Чолач, Наталія Козачук  – основний склад, Валентин Микитюк, Олександр Плохотнік  – кандидати (юніори),  Максим Ганута – резерв.          

Основним осередком розвитку хокею з шайбою на Львівщині є місто Новояворівськ. Саме тут, за рахунок приватних інвестицій, у 2009 році збудована спортивна споруда, яка містить у своєму комплексі стандартний хокейний майданчик, спортивний зал, відповідні приміщення для аматорів та спортсменiв, трибуни на 600 місць. 

Льодова арена є основним тренувальним та змагальним майданчиком  хокейного клубу «Галицькі леви», які беруть активну участь у юнацьких чемпіонатах України, Карпатській молодіжній хокейній лізі та представницьких міжнародних турнірах в Польщі, Австрії,  Словаччині.

Сьогодні «Галицькі Леви» в Молодіжній хокейній лізі представлений двома командами юнаки 2007 та 2009 років народження. 

  ФІГУРНЕ КАТАННЯ НА КОВЗАНАХ

Цей вид спорт розвиває дитячо-юнацька спортивна школа «Янтар» міста Новояворівськ, в якій займається  28  спортсменів-учнів, спортивні клуби «Skating Stars» –  2 тренери, спортсменів 40, «Bauer» – 3 тренери,  спортсменів  90 та «Axel» – 2 тренери, спортсменів 30.