Національна збірна з кіокушинкай карате цьогоріч вперше увійшла у трійку найкращих у Європі

Наприкінці червня троє львівських спортсменів стали чемпіонами Європи з кіокушинкай карате. Олег Король, Ярина Король та Андрій Коваль зайняли перше місце у командному ката. Загалом за підсумками виступів усіх спортсменів національна збірна цьогоріч стала бронзовим призером континентальної першості. Як сьогодні розповів на пресконференції президент національної федерації, львів’янин Олександр Король,  це найкращий результат на чемпіонаті Європи за часів незалежності.

Фото: Галінфо

Кіокушинкай карате на Львівщині розвивають дві спортивні організації: обласна федерація та спортивний клуб «Канку». Цим видом спорту займається близько чотирьох тисяч мешканців області. Сьогодні саме вихованці львівської школи кіокушинкай карате становлять основу національної збірної. 

«Львівщина є найсильнішою у розвитку кіокушинкай карате. Наші спортсмени у всіх вікових категоріях, починаючи з молодших юнаків, завойовують командні золоті медалі. Тримаємо лідерство вже десь понад десять років. До нас приїжджають представники інших регіонів і просять поділитись досвідом та розповісти, як нам так виходить», – зазначив Олександр Король. 

Кіокушинкай вважається одним із найважчих і найжорсткіших різновидів карате, втім на Львівщині останніми роками щоразу більшає кількість дівчат, охочих ним займатись. На тренуваннях вони займаються разом з хлопцями, а змагаються тільки з представницями своєї статі. 

Тарас Гаврилець, бронзовий призер чемпіонату Європи у розділі ката, наголошує: на татамі кожен спортсмен бореться перш за все з собою, тому не варто боятись складних суперників. Секрет успіху ж такий, як і в інших видах спорту: наполеглива праця. 

«Буває, на тренування приходять діти, які мають добрі задатки, на перших тренуваннях дуже стараються, а потім втрачають мотивацію і їм швидко набридає. Буває ж навпаки: хтось приходить без особливого таланту до цього виду спорту, але з тренування в тренування краще працює і згодом доходить до високих результатів», – пояснює Тарас.     

Нагадаємо, бронзовими призерами чемпіонату Європи з кіокушинкай карате також став Богдан Лемішко.

Усі фото: пресцентр Галінфо.