Львівщина прагне стати форпостом активного туризму в Україні

У Львові 10 квітня відбувся практикум щодо алгоритму створення шляхів активного туризму, організований департаментом спорту, молоді та туризму Львівської ОВА.

Мета заходу — ознайомлення представників територіальних громад, відповідальних за розвиток туризму, зі стандартизованими підходами до проєктування маршрутів активного туризму. У події взяли участь понад 60 осіб. 

На території Львівської області вже існує близько 100 туристичних шляхів, проте в адміністрації прагнуть збільшити їх кількість та якість, аби зробити регіон ще привабливішим для туристів.

 «Львівщина – безумовно туристична. Ми маємо ресурси, щоби підтримувати ініціативи, принаймні частково готові їх дофінансовувати. Але зараз нам бракує ідей. Ви — ті, хто може рухати галузь вперед», — наголосив заступник голови Львівської ОВА Іван Собко.

У межах практикуму відбулися дві змістовні лекції: 

  • Анатолій Яремчишин, президент ГО «Клуб велотуристів друзів природи Рух», розповів про впровадження туристично інформаційної інфраструктури, види маркувань, алгоритм створення маршрутів, типові помилки, а також роль регіональних і національних туристичних комісій.
  • Людмила Шишкіна, керівниця розробки національного стандарту ДСТУ 7450:2013, ознайомила учасників із принципами стандартизації та забезпечення якості туристичних послуг у сфері активного туризму.

Наразі департамент спорту, молоді та туризму збирає інформацію від громад —  як щодо існуючих та потенційних туристичних шляхів.

«Ми хочемо, щоб Львівщина стала форпостом активного туризму в Україні. Важливо почути ваші пропозиції: де ми можемо бути партнерами, де потрібна підтримка і не лише фінансова. За підсумками зустрічі й на основі наданої вами інформації щодо туристичних шляхів визначимо обласні пріоритети для співфінансування. Це має бути початком реальних дій, а не лише обговорень», — підсумував директор департаменту спорту, молоді та туризму Львівської ОВА Роман Хім’як.

Проєкти та заходи готові реалізовувати не лише на території Львівської області, але і за її межами. 

Один з таких проєктів, який зреалізували зовсім недавно — «Говерла 2025». Сходження на найвищу вершину України відбулося наприкінці березня, з метою зібрати кошти на потреби 2-ї Галицької бригади Національної гвардії України та 80-тої окремої штурмової Галицької бригади. Ціль досягнули — спільними зусиллями зібрали понад 300 тисяч гривень на два дрони DJI MAVIC 3 Thermal. А як все було – можете переглянути у ролику на ютуб-каналі департаменту: https://youtu.be/-BYtz50dzII?si=eRtXdWrfjZutoFix 

Тому в кого є сміливі ідеї, а головне — готовність їх спільної реалізації, в департаменті запрошують до діалогу.

У департаменті також наголошують на важливості не лише створення шляхів, а й їх активного використання. Громади закликають організовувати заходи на туристичних шляхах та заздалегідь повідомляти про них. Анонси подій будуть розміщуватись на офіційних ресурсах Львівської ОВА — це сприятиме залученню ширшої авдиторії та розвитку туристичного потенціалу Львівщини.