Збірна борчинь Львівщини перемогла на національному чемпіонаті U23

Учора, 22 січня, на Закарпатті завершився чемпіонат України з боротьби вільної серед чоловіків та жінок до 23 років. Команда Львівської області за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОВА була представлена 26 борцями.

В результаті змагань збірна команда Львівщини стала чемпіоном України в загальнокомандному заліку серед жінок. Одразу троє борчинь вибороли золоті медалі. Ще дві спортсменки стали срібними призерками та одна бронзовою. Такий медальний врожай свідчить не лише про високий рівень розвитку боротьби на Львівщині, а й про те, що наша область матиме за кого вболівати на чемпіонаті Європи, який відбудеться у березні. Саме на чемпіонаті України на Закарпатті відбирали борців до складу збірної яка представлятиме Україну на цих змаганнях.

Чемпіонкою України у ваговій категорії до 57 кг стала 19-річна Олександра Хоменець, вихованка Львівського обласного фахового коледжу спорту. Олександру, нагадаємо, визнали найкращою спортсменкою Львівщини за підсумками 2022 року. Тренують спортсменку Андрій Бирка та Орест Скобельський.

У ваговій категорії до 65 кг чемпіонкою стала 21-річна Оксана Чудик. Тренують спортсменку Степан Ткачишин та Олександр Раковський на базі Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи “Атлет”. Третє місце у цій категорії виборола 19-річна представниця Львівщини Аніта Яковлєва. Її тренують Тарас Питлюк та Ігор Дух на базі обласної школи вищої спортивної майстерності та школи “Атлет”.

Також золото змагань виборола 19-річна Манола Скобельська. Вона стала чемпіонкою у ваговій категорії до 68 кг.  Вихованку Львівського обласного фахового коледжу спорту тренує Орест Скобельський. Віцечемпіонкою у цій ваговій категорії стала 19-річна Кароліна Повк. Її тренує Олександр Раковський у КДЮСШ “Атлет”.

Срібло у ваговій категорії до 76 кг виборола вихованка Львівського фахового коледжу спорту Марія Орлевич. Тренує спортсменку Орест Скобельський.

Серед чоловіків медалі вибороли 21-річний Данило Стасюк та 20-річний Юрій Вовк. Данило став віце-чемпіоном у ваговій категорії до 125 кг. Він є майстром спорту України міжнародного класу. Тренується спортсмен на базі ФСТ Динамо під наставництвом Віктора Глібенка. Майстер спорту України Юрій Вовк виборов бронзу у ваговій категорії до 65 кг. Спортсмена Львівської обласної школи вищої спортивної майстерності тренує Ігор Дух. Близьким до медалі був також Павло Васьковський, який зайняв п’яту сходинку у ваговій категорії 86 кг.