Очільник Львівщини зустрівся з першим українцем, який переплив Північний канал

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з Віталієм Ступаком – першим українцем, який переплив найскладнішу протоку в Ірландському морі – Північний канал.

За 13 годин 53 хвилини Віталій здолав загальну у відстань 35 км. Це історичний момент для України, адже до Віталія жоден українець не підкорював Північний канал. Ця протока розташована між Ірландією та Шотландією і є однією з семи найскладніших локацій для плавців. Вона входить в Oceans Seven Challenge. Це змагання, що складається зі семи дальніх запливів у відкритій воді через найнебезпечніші морські канали світу.

Спортсмен зізнається, що найскладніше було боротися із температурою води, вона була не вище ніж 15 градусів за Цельсієм, та припливом течій, адже їхня швидкість сягала понад 12 км/год. Цей заплив Віталій присвятив бійцям ЗСУ.

«Мене надзвичайно мотивувала моя країна, її народ, ЗСУ. Звичайно, були моменти, коли хотілося опустити руки, та кожного разу, коли бачив на човні український прапор, говорив собі, що я не маю права здаватися, так само як не здаються наші захисники. У результаті я став 109 людиною у світі та першою в Україні, яка підкорила цей Північний канал, що свідчить про його важкість для спортсменів», – розповів Віталій Ступак.

Віталій родом зі Львова. У свої 45 років він працює професійним масажистом. Свою кар’єру плавця розпочав у 2018 році.

Торік Віталій проплив Ла-Манш – стартував з англійського берега м. Довера і плив у напрямку Франції. Загальна відстань – 56 км. Цю дистанцію Віталій здолав з результатом у 14 годин 32 хвилини. Тоді заплив чоловік присвятив 30-ій річниці Незалежності України.

«Віталій – дуже світла людина. Це стає зрозумілим після першої ж зустрічі. Майбутнє України будують саме такі – світлі та незламні люди, здатні долати будь-які перешкоди на шляху до своєї мети. Здавалося б, спортсмен-аматор, але він доклав усіх зусиль, здолавши у воді близько 35 кілометрів, і показав усьому світові, як українці вміють досягати своїх цілей. І в спорті, і в боротьбі за свободу», – наголосив Максим Козицький.

За популяризацію фізичної культури та спорту та зміцнення престижу України в світі очільник Львівщини відзначив Віталія Ступака пам’ятними сувенірами та подякою Львівської обласної військової адміністрації.