«Терапія мандрами»: у Львівській ОВА провели зустріч координаторів перед стартом сезону 

«Терапія мандрами» — це проєкт для Захисників, Захисниць та членів їхніх сімей, завдяки якому організовують дозвілля та емоційне розвантаження для воїнів, які перебувають на реабілітації чи ротації у нашому регіоні. Серед активностей — сплави на байдарках, кінні прогулянки, екскурсії природними та історичними місцями, а також походи в гори з кріслом «джульєтка», яка допомагає людям на кріслі колісному піднятись на вершини, тим самим зазначити, що гори доступні для кожного.

Участь у зустрічі взяли представники військових частин, реабілітаційних центрів, ветеранських просторів та благодійних фондів. Обговорили нові напрямки та можливості для Захисників, Захисниць та членів їхніх сімей, логістику, тривалість мандрівок та налагодили комунікацію із новими координаторами, завдяки яким буде змога залучати ще більше військовослужбовців та їхніх рідних.

«Цей проєкт — це про довіру, підтримку і вдячність, а також можливість знову відчути зв’язок із природою, з рідною землею, а головне — з близькими людьми. Мандрівки допомагають зняти емоційне напруження та перезавантажитись. Ми бачимо, як кожна поїздка стає для учасників своєрідним ковтком повітря, точкою опори, шансом провести якісний час із родиною.
Ми вдячні всім, хто долучається до реалізації. Попереду — нові локації та атракції, які неодмінно створять позитивні емоції для наших Захисників та Захисниць» — зазначив директор департаменту спорту, молоді та туризму Львівської ОВА Роман Хім’як. 

Проєкт «Терапія мандрами» стартував 23 травня 2024 року. У минулому сезоні організували 32 заходи, участь у яких взяли 1036 Захисників, Захисниць та членів їх сімей, серед яких — люди з інвалідністю, на колісних кріслах, протезовані, люди з ампутаціями, а також члени сімей чинних військовослужбовців, загиблих та зниклих безвісти воїнів.

Участь у заходах взяли учасники із Львова, Стрия, Дрогобича, Яворова, Моршина, Чернігова, Мелітополя, Кривого Рогу, Кропивницького, Сіверодонецька, Чернігова, Черкас, Волинської, Херсонської, Луганської, Миколаївської областей.

У межах проєкту учасники піднялися на гірські вершини Львівщини: Маківка, Парашка, Росохацькі полонини, Пікуй, Чорна Ріпа, сплавлялися на байдарках річкою Західний Буг та озером Наварія, відвідали історичні та природні локації регіону: туристично патріотична локація «Гніздо Яструба», екскурсія середньовічним Львовом, королівською Жовквою, ведмежим притулком «Домажир», заповідником «Тустань», мальовничою Бібреччиною, відвідали водоспад Гуркало та зоологічно-дендрологічний парк «Джерело», а також кінні мандрівки в субрегіоні Львівське Опілля.

Попереду — нові маршрути, нові обличчя та ще більше можливостей для відновлення наших захисників і їхніх родин, бо мандри лікують не лише тіло, а й душу.