Представники Львівщини – срібні призери чемпіонату України з легкої атлетики серед людей старшого віку.

Чемпіонат відбувся у Кам’янці-Подільському, що на Хмельниччині, з 7 по 9 червня.

Участь у змаганнях взяли 157 осіб з Київської, Львівської, Донецької, Дніпропетровської, Одеської, Запорізької, Вінницької, Івано-Франківської, Херсонської, Чернігівської, Черкаської, Хмельницької, Сумської, Рівненської, Чернівецької, Закарпатської областей та Києва.
У команді Львівщини було 10 учасників: Куспісь Ольга, Денис Зиновій, Павлів Роман, Охнич Людмила, Крупський Василь, Дінков В’ячеслав, Конопельський Ярослав, Урущак Іван, Дашко Марія, Дмиртієвська Ірина.
Спортсмени визначали найспритніших у стрибках в довжину та потрійному стрибку, бігу на різні дистанції: від 100 м до 5000 м, спортивній ходьбі.
Команда Львівщини посіла друге місце, набравши 142900 очок. Попереду – збірна Київщини, у якої 148414 очок. Замикають трійку лідерів учасники з Донеччини, у яких 130368 очок.
“Чому заняття руховою активністю є важливими для людей старшого віку? За даними МОЗ, серцево-судинні захворювання стають причиною 67% усіх смертей в Україні. Українці, як і значна частина населення світу, виявляють низький інтерес до реальних загроз своєму здоровʼю. Відповідно, вони мало цікавляться тим, як від них уберегтися. Одним з головних факторів виникнення серцево-судинних хвороб є саме повсякденні звички, а на «першому місці» – низька фізична активність. Тому, з метою профілактики медики рекомендують дорослому населенню щотижня виділяти 150 хв на фізичну активність середньої інтенсивності або 75 хв – високої”, – розповів начальник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як.