Молодіжний‌ ‌фестиваль‌ ‌«Зашків»‌ ‌зібрав‌ ‌понад‌ ‌дві‌ ‌тисячі‌ ‌відвідувачів‌ ‌

Цими вихідними на Львівщині відбувся найбільший некомерційний молодіжний фестиваль України «Зашків». Щорічно з 2006 року його проводять для вшанування пам’яті визначного українського діяча Євгена Коновальця. Цьогоріч патріотичний фестиваль зібрав понад 2 тисячі відвідувачів.  Організувала молодіжне свято Львівська ОДА спільно з Львівською міською радою, обласним молодіжним центром та громадськими організаціями під патронатом Міністерства молоді та спорту України. 

Розпочався фестиваль у п’ятницю спільним походом до історико-меморіального музею. Він у родинній садибі Коновальців, де народився та зростав полковник. У дворі – три міцні дуби, яких батько Євгена посадив на честь трьох синів.  

«Формацію Січових стрільців, одну з найбоєздатніших частин армії Української Народної Республіки, яка відіграла вирішальну роль в багатьох критичних ситуаціях, Євген Коновалець, очолив коли йому було тільки 27 років. Багато хто тоді дивувався, але командир Січових стрільців довів: молодий вік не заважає бути фахівцем», – наголосила екскурсовод.

Ввечері – пісні навколо варти та спільний перегляд комедійного фільму «Наші Котики» режисера Володимира Тихого про пригоди у 2014 році бійців української армії під час російсько-української війни на Сході України. Дивляться кіно з відвідувачами фестивалю і місцеві мешканці.

«Як тільки починається червень, ми знаємо: скоро у Зашкові та Завадові буде багато гостей. І для нас це насправді велика радість, адже ми розуміємо, що та слава землі героїв, яку приніс нашому краю Євген Коновалець живе і житиме ще не один рік», – ділиться зашківчанка Ірина. На кінофільм вона прийшла з 7-річним сином. Той уважно спостерігає за героями на великому екрані. 

Найбільш насичений другий день фестивалю, субота.  Найшвидше розпочинає роботу спортивна локація: вранці від пам’ятника Степану Бандері у Львові до Зашкова вирушає близько півсотні велосипедистів. До них доєднуються і дуатлоністи. Пів шляху вони їхатимуть на велосипеді, а іншу половину бігтимуть.  

Поки прихильники спорту долають близько 20 кілометрів до Зашкова, на майже двох гектарах фестивального поля розгортають десятки різноманітних локацій. В одному з наметів рятувальників Львівщини розпочинає роботу інтелектуальна зона. Тут спілкуються про Євгена Коновальця, Бога й Україну, волонтерство, українську незалежність та війну. Модерує роботу локації Спілку Української Молоді.

В іншому наметі – виставка «Ти вистояв, не вистояв бетон» від Будинку Воїна. Молодь розглядає  різну військову атрибутику, фотографії, зроблені в останні дні захисту Донецького аеропорту бійцем 80-ої окремої десантно-штурмової бригади Віталієм П’ясецьким. Поруч з наметом – виставка Музею Гідності. Тут символи Майдану. Найлюдніше на виставці військової техніки. 

Турніри з Лазартагу, футболу босоніж, тренування з теренівки, реконструкції боїв – обрати дозвілля було з чого. Проте найбільш очікувана для багатьох вечірня концертна програма. Драйвовий настрій глядачам дарували гурти Ventum, музично-поетичний проєкт «Пиріг і батіг», етногурт TROYE ZILLIA, інструментальний гурт ROCKOKO та фолькрок-гурт TOLOKA. А хедлайнером цьогорічного молодіжного свята став український рок-гурт МЕРІ.  

А поки молодь розважалася, на фестивальному полі чергували медики, рятувальники, правоохоронці. За порядком стежили і волонтери. Працювали у кілька груп: чистоту підтримував екопатруль, постійно працював і тверезий патруль, адже фестиваль безалкогольний. Хтось проводив температурний скринінг, хтось допомогав на локаціях.

«Зашків – це місце, що єднає молодь навколо українського щиро й невимушено:  у пісні, гутірці, змаганнях, волонтерстві, неформальних бесідах та розмовах біля вогнища. Саме тут вчаться шанувати національних героїв не словами, а діями та подвигами. Не перелічити скільки людей та організацій долучились до творення фестивалю. Особливо приємно бачити тих, хто його започатковував 15 років тому. Це свято українського духу вже стало доброю традицію і точно житиме ще багато років», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.