Медичні огляди для спортсменів залишаться безкоштовними, – Роман Хім’як

Керівники обласних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, школи вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки, Львівського фахового коледжу спорту, центрів “Спорт для всіх” та “Інваспорт” обговорили актуальні питання медичного супроводу спортсменів з очільником Центру спортивної медицини та реабілітації Степаном Середою. Нарада відбулась сьогодні, 25 листопада, під головуванням керівника Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Романа Хім’яка.

“Станом на сьогодні всі діти та дорослі, які регулярно займаються в спортивних клубах, ДЮСШ, Інваспорті та інших спортивних організаціях і товариствах проходять медичні огляди. Особлива увага приділяється спортсменам І розряду, кандидатам у майстри спорту та майстрам спорту, які проходять поглиблені медичні огляди двічі на рік і перебувають під наглядом Центру спортивної  медицини та реабілітації”, – зазначив директор  закладу Степан Середа. 

За словами керівника Управління фізичної культури та спорту Романа Хім’яка, зараз медичні огляди є безкоштовними для спортсменів за умови наявності скерування від сімейного лікаря. Аби така практика збереглась й надалі, спортивним установам слід підписати договір про співпрацю з Центром. Тоді фахівці медичного закладу зможуть розробити та узгодити графік проходження спортсменами огляду.    

“Маємо розуміти, що лише злагоджена робота спортсмена, тренера та лікаря дозволяє досягати максимальних результатів. Будь-які змагання ми завжди проводимо за участі медиків, бо це, перш за все, гарантує безпеку учасників. До такої практики закликаємо і організаторів змагань у районах та громадах”, – зауважує Роман Хім’як.