Для молоді Львівщини провели табір на козацьку тематику

 З 22 по 30 червня організація української молоді «Спадщина» за підтримки Управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації провела юнацький табір на історико-народознавчу тематику «Козацька слава: забутими шляхами».

Табір уже традиційно відбувався поблизу села Ямельниця Стрийського району. Учасниками була молодь віком до 16 років. Цьогоріч табір відвідали пів сотні хлопців та дівчат, а також гості табору – старші члени організації, які боронять наші кордони на сході України.

За 9 днів таборовики мали змогу поринути у світ козацтва: краще пізнати звичаї козаків через лекції, квести і навіть особливості їхньої кухні, зрозуміти чим, окрім боїв, жили козаки, яким був їхній побут. 

До того ж цей червневий табір мав народознавче спрямування: для юнацтва провели традиційне святкування Івана Купала з вінкоплетінням, народними купальськими піснями, великою ватрою і навіть гойдалкою.

Протягом табору юнацтво вчилося пекти хліб, збирати трави на чай, мали заняття з тактичної медицини. А ще – мандрували забутими шляхами до Ямельницьких скель, де відчули себе справжніми альпіністами, здолавши смугу перешкод. У таборі хлопці і дівчата за макетами витесували з дерева козацькі чайки, а потім йшли до річки, де змагалися, чия ж чайка найпрудкіша. 

«Цього року наша команда організаторів вирішила присвятити табір козацькій тематиці. Раніше тему козаччини в таборах, звісно, завжди порушували, але якось побіжно, не розкривали її повністю, з усіх сторін. Наша мета була – донести до юнацтва, яким насправді було життя козаків на Січі. Ми дуже старалися передати це в тематичних лекціях, квестах, теренових іграх і навіть в меню, готуючи тогочасні страви. А ще ми продумали козацьку структуру табору: учасники були поділені по кошах і кожен кіш мав свого кошового», – розповіла комендантка табору – подруга Смерека (Салій Дзвенислава).

 

Довідково:

«Спадщина» – громадська організація, яка займається різностороннім вихованням молоді в патріотичному дусі. Заснована у Львові 1988 року з метою виховання всебічно розвиненого, національно свідомого покоління, здатного будувати Українську самостійну соборну Державу.

Проєкт реалізували за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОВА у межах обласної програми «Молодь Львівщини».