Чому важливо знати про досвід спортивних організацій Галичини в час Першої світової війни розкажуть на відкритій лекції: як долучитися?

Тема лекції: “Як українці готувалися до Великої війни 1914–1918 рр.: досвід спортивних організацій Галичини та чому це важливо сьогодні”.

Коли: 3 грудня, 11:00

Де: Український католицький університет, 002 авдиторія (Великий зал), вул. Стрийська, 29а 

Лектор – доктор історичних наук, професор кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрій Сова.

Іван Боберський (голова українського товариства «Сокіл-Батько» у 1908–1918 рр.), Кирило Трильовський (голова «Українського січового союзу» у 1912–1914 рр.), Петро Франко, Степан Гайдучок, Іван Чмола (пластові діячі) та інші діячі відіграли важливу роль у становленні та розвитку руханково-спортивних організацій Галичини. 

Особливу увагу в своїй діяльності ці товариства присвятили національно-патріотичному вихованню української молоді, зокрема й стрілецькому руху. Вони брали активну участь у створенні стрілецьких осередків, купівлі зброї та інвентарю, підготовці відповідних фахівців, організації та проведенні спортивних змагань зі стрільби тощо. 

Широкої популярності серед молоді набули замітки та навчально-методична праця Івана Боберського «Стрілянє до влучі» (1913). Значним досягненням стала розробка та уніфікація термінології зі стрільби (у словнику того часу з’явилися терміни: «стрілянє до влучі», «поцілка», «влуча», «стрілець», «стрілиця» тощо). 

Завдяки сумлінній праці української провідної верстви, члени молодіжних організацій, зокрема «Сокола-Батька», «Січі», «Пласту», «України», «Змагового союзу», які пройшли національно-патріотичний вишкіл, поповнили лави легіону Українських січових стрільців, на фронтах Великої війни зі зброєю в руках самовіддано боролися за майбутню долю України, брали активну участь у створенні та розбудові Західно-Української Народної Республіки, воювали у лавах Галицької армії.

Відвідати лекцію “Як українці готувалися до Великої війни 1914–1918 рр.: досвід спортивних організацій Галичини та чому це важливо сьогодні” можна безкоштовно, але потрібна реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe-Fuuul4C4_T-i15n-gfOZhkAGH3uXpbdaWKCv6OSB5Gopjw/viewform?usp=sf_link